Image

İnşaat, nakliye ve perakende sektöründe faaliyet gösteren Kesimal Şirketler Gurubu’nın temelleri, ilk olarak 1948 yılında Osman Kesim tarafından açılan 30 m2 manifatura dükkanı ile atıldı. Piyasadaki iş hacmindeki artışa bağlı olarak, 1991 yılında KESİMALOĞLU KARDEŞLER TRZ. TİC. LTD. kuruldu. İnşaat, beyaz eşya, nalbur ve perakende sektörü satışı ile iş dünyasına giriş yapan Kesimal Şirketler Grubu olarak; kaliteli ve fark yaratan bir ivmeyle öncelikli olarak Artvin ili Arhavi ilçesinin marka değerinin oluşmasına ve bilinirliğine öncülük etmiş tek firmayız.

Gürcistan ve Ermenistan kapısının açılmasıyla ihracat ve ithalat işine başladık.

1991 yılında, Piyasadaki iş hacmindeki artışa bağlı olarak, Kesimaloğlu Kardeşler Trz. Tic. Ltd kuruldu. Gürcistan ve Ermenistan sınır kapılarının açılmasından sonra ithalat ve ihracat alanında faaliyet göstermeye başlayan şirket ilk olarak; hurda demir, kereste, akaryakıt ithalatı yaparak dış piyasaları tanıma fırsatı bulmuştur. Ithalattan sonra, çimento ve kaba inşaat malzemeleriyle ihracata giriş yapılmış olup ilk ihracat yine Gürcistan’a 1994’te yapılmıştır.

0+

Yıllık Tecrübe

0+

Başarılı Sevkiyat

0+

Proje

1991 yılında, İlk şirketimiz olan KESİMALOĞLU KARDEŞLER TUR.TİC.LTD.ŞTİ. kuruldu.

1995 yılında, İhracatın artmasınyla KESİMAL KARDEŞLER İNŞ. SAN. NAK. TRZ. TİC. AŞ. kurulmuştur.

2005 yılında, KESİMAL İNŞAAT TAAH. MÜH. ve YAPI DEN. A.Ş. ile “soğuk betonları sıcak yuvalara dönüştürme” sloganıyla Doğu Karadeniz bölgesi inşaat sektöründe de adını duyurmuştur.

Kesimal İnşaat olarak; 30 yılda 600 kişiyi ev sahibi yaptık. İstikrarlı yükselişimiz ve profesyonel kadromuz ile, toplam 75.000 m2 alana 1.000 daire inşa ettik.

Günümüzde ithalat ve ihracat faaliyetleri Türkiye’de bulunan iki depodan sağlanmaktadır. Istanbul-Samandıra’da 6 dönüm arsa üzerindeki deponun yanı sıra Artvin’de 16,000 m2’lik açık alan ve 4,000 m2 kapalı alan mevcuttur. Yurtdışı ihracat büyük ölçüde depolarımızdan karayolları ile şirketimize ait araçlarla gerçekleştirilmektedir. Yurt dışına verdiğimiz malların gümrük işlemlerini Hopa, Sarp, Rize, Türkgözü, İstanbul/Erenköy gümrüklerinden yapmaktayız. Genelde Batum, Tiflis, Poti, Kutaisi gibi yerlere mal vermekteyiz.

Kuruluşumuzdan bugüne izlediğimiz gelişmelerin ışığında, sektörde seyreden ekonomik değişikliklerde ve zorlu koşullarda dahi büyümesini sürdüren Türkiye ekonomisine katkıda bulunmayı amaç edindik.

Şirket hedeflerini gerçekleştirme amacına yönelik hareket eden çalışanlarımız ile yüksek performansa sahip bir organizasyon yaratmaktayız. Sürekli yenilik ve mükemmelliğin entegrasyonu ile hizmet kalitemiz ve müşterimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmak en önemli vizyonumuzdur.

Başarımızı sektörde çıtayı sürekli yükselten heyecanımıza ve siz değerli dostlarımıza borçluyuz.

Vizyonumuz

Sektörde yüksek başarılı bir grafik sergiliyor olmamızın temel nedenlerinden asla taviz vermediğimiz kalite politikamızdır. Sağladığımız organizasyon ve hizmetlerimizde birincil önceliği müşteri memnuniyetine ayırıyor, memnuniyetleri en üst düzeyde tutmaya azami gayret gösteriyoruz.

Vazifelenmiş olduğumuz tüm projelerde müşteri taleplerini olması gerektiği şekilde algılamak, istekleri doğru okuyup değerlendirerek müşterileri doğru yönlendirip talep ve gereksinimlere maksimum düzeyde uyum sağlamak şirket prensiplerimizin vazgeçilmez temel unsurlarındandır.