Image

İnşaat, nakliye ve perakende sektöründe faaliyet gösteren Kesimal Şirketler Grubu’nun temelleri, ilk olarak 1948 yılında Osman Kesim tarafından açılan 30 m2 manifatura dükkânı ile atıldı. Piyasadaki iş hacmindeki artışa bağlı olarak, 1991 yılında KESİMALOĞLU KARDEŞLER TUR. TİC. LTD. kuruldu. İnşaat, beyaz eşya, nalbur ve perakende sektörü satışı ile iş dünyasına giriş yapan Kesimal Şirketler Grubu olarak; kaliteli ve fark yaratan bir ivmeyle öncelikli olarak Artvin ili Arhavi ilçesinin marka değerinin oluşmasına ve bilinirliğine öncülük etmiş tek firmayız.

Gürcistan ve Ermenistan kapısının açılmasıyla ihracat ve ithalat faaliyetine başlanılmıştır.

1991 yılında, piyasadaki iş hacmindeki artışa bağlı olarak, Kesimaloğlu Kardeşler Tur. Tic. Ltd. kurulmuştur. Gürcistan ve Ermenistan sınır kapılarının açılmasından sonra ithalat ve ihracat alanında faaliyet göstermeye başlayan şirket ilk olarak; hurda, demir, kereste, akaryakıt ithalatı yaparak dış piyasaları tanıma fırsatı bulmuştur. İthalattan sonra çimento ve kaba inşaat malzemeleriyle ihracata giriş yapılmış olup ilk ihracat yine Gürcistan’a 1994’te yapılmıştır.1991 yılında, İlk şirketimiz olan KESİMALOĞLU KARDEŞLER TUR. TİC.LTD. ŞTİ. kuruldu.1995 yılında, İhracatın artması ile KESİMAL KARDEŞLER İNŞ. SAN. NAK. TUR. TİC. A.Ş kurulmuştur.

0+

Yıllık Tecrübe

0+

Başarılı Sevkiyat

0+

Proje

2005 yılında, KESİMAL İNŞAAT TAAH. MÜH. ve YAPI DEN. A.Ş. ile “soğuk betonları sıcak yuvalara dönüştürme” sloganıyla Doğu Karadeniz bölgesi inşaat sektöründe de adını duyurmuştur. Kesimal İnşaat olarak; 30 yılda 600 kişiyi ev sahibi yapmış, istikrarlı yükselişi ve profesyonel kadrosu ile toplam 75.000 m2 alana 1.000 daire inşa etmiştir.
Günümüzde ithalat ve ihracat faaliyetleri Türkiye’de bulunan iki depodan sağlanmaktadır. İstanbul-Samandıra’da 6 dönüm arsa üzerindeki deponun yanı sıra Artvin’de 16,000 m2’lik açık alan ve 4,000 m2 kapalı alan mevcuttur. Yurtdışı ihracat büyük ölçüde depolarımızdan karayolları ile şirketimize ait araçlarla gerçekleştirilmektedir. Yurt dışına verdiğimiz malların gümrük işlemleri Hopa, Sarp, Rize, Türkgözü, İstanbul/Erenköy gümrüklerinden yapılmaktadır. Genelde Batum, Tiflis, Poti, Kutaisi gibi yerlere hizmet verilmektedir.
Kuruluşundan bugüne izlediği gelişmelerin ışığında, sektörde seyreden ekonomik değişikliklerde ve zorlu koşullarda dahi büyümesini sürdürmüş ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmayı amaç edinmiştir.

Şirket, hedeflerini gerçekleştirme amacına yönelik hareket eden çalışanları ile yüksek performansa sahip bir organizasyon yaratmaktır. Sürekli yenilik ve mükemmelliğin entegrasyonu ile hizmet kalitemiz ve müşterimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmak en önemli vizyonu olmuştur.

Kesimal Kardeşler bu başarısını sektörde çıtayı sürekli yükselten heyecanına ve değerli dostlarına borçludur.

Vizyonumuz

Sektörde yüksek başarılı bir grafik sergiliyor olmamızın temel nedenlerinden asla taviz vermediğimiz kalite politikamızdır. Sağladığımız organizasyon ve hizmetlerimizde birincil önceliği müşteri memnuniyetine ayırıyor, memnuniyetleri en üst düzeyde tutmaya azami gayret gösteriyoruz.

Vazifelenmiş olduğumuz tüm projelerde müşteri taleplerini olması gerektiği şekilde algılamak, istekleri doğru okuyup değerlendirerek müşterileri doğru yönlendirip talep ve gereksinimlere maksimum düzeyde uyum sağlamak şirket prensiplerimizin vazgeçilmez temel unsurlarındandır.